Ze stażem w przyszłość

Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie
Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
TERMIN REALIZACJI: 1 września 2013 r. – 31 maja 2015 r.

Projekt jest skierowany do osób dorosłych (do 35 roku życia) i dotyczy podniesienia kompetencji z zakresu poruszania się po rynku pracy oraz planowania ścieżki kariery w oparciu o swoje zasoby i predyspozycje. Projekt swoim zasięgiem obejmie województwo łódzkie.

CEL PROJEKTU:
Głównym celem projektu jest podjęcie trwałej aktywności zawodowej przez osoby, które utraciły pracę z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.
Cele szczegółowe projektu dotyczą przede wszystkim następujących kwestii:

• podniesienia kompetencji z zakresu poruszania się po rynku pracy i planowania ścieżki kariery w oparciu o swoje zasoby i predyspozycje;
  • zniwelowania deficytów w zakresie kompetencji miękkich i kwalifikacji zawodowych zdiagnozowanych w ramach doradztwa zawodowego i poradnictwa psychologicznego;
  • uzyskania wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zdobycia doświadczenia zawodowego podczas stażu zawodowego.

UCZESTNICY:
Grupę docelową projektu stanowią osoby dorosłe do 35 roku życia z województwa łódzkiego, zwolnione na 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy.

FORMY WSPARCIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:

• poradnictwo zawodowe;
  • poradnictwo psychologiczne;
  • szkolenie psychospołeczne;
  • szkolenie i doradztwo grupowe z przedsiębiorczości;
  • szkolenie zawodowe;
  • staże i przygotowanie zawodowe.

Całkowita wartość dofinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi: 1 214 141,00 PLN.

„Ze stażem w przyszłość”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego